Yemek fotografcisi

YEMEK FOTOĞRAFÇILIĞI

Günümüzde fotoğrafçılık konusunda bir diğer sektör dalı yemeklerin tüketici ile buluşma aşamasıdır yemek fotoğrafçılığı. Yemek fotoğrafı çekmek kolay gözükse de yemek fotoğrafçılığı özen gösterilmesi, çabukluk isteyen deneyim gerektirir. Yemeklerin tüketiciye ulaşmasından önce yemeğin daha dikkat çekici bir hale gelmesi adına görsel yönden tüketiciyi etkisine alacak sunumların gerçekleşmesi, profesyonel yemek fotoğrafçısı sayesinde gerçekleşir. Eğer etkili bir sunum çalışması hazırlanır ise tüketiciler yemeği tatmadan önce görselliği ile zaten göz zevkini yaşayacak ve yemeği yemek için daha arzu içerisine girmeye başlayacaktır. Yemek fotoğrafçısı bir ekip ile çalışmaktadır. Bunlar yemek stilisti ve yardımcı asistanlardır. Yemek stilisti görseli hazırlanması ile işe başlanır. Profesyonel yemek fotoğrafçısı hızlı olmalıdır, çünkü yemekler ilk tazeliğini koruyamazlar. Yemek fotoğrafçıları bunun bilincindedir. Yemek çekimi sırasında en önem verilen ayrıntı ortamda ki ışığın doğru ayarlanmasıdır. Eğer ışık ayarlanması doğru ve etkili bir şekilde fotoğraf karesi içerisine yansır ise yemeğiniz daha şık ve daha iştah kabartıcı gözükecektir. Bu yüzden yemeğin görselliği kadar çekilecek mekanın da ayrı bir önemi vardır. Yemek çok farklılık içermese de konumlandıracağınız doğru bir yeri bulmanız ile birlikte yemek çekimleri, daha başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

Profesyonel yemek fotoğrafçısı etkileyici bir fotoğraf için yemeğin konulduğu tabak, çekim masası, çatal, kaşık, bıçak gibi unsurların düzenli olmasına özen gösterir. Tüketiciler de iştah kabartacak yönlerin açığa çıkması için masa, sandalye, pencere kenarı ya da çok ilginç bir kavram çalışması içerisinde yemek harika fotoğraflanma ile muhteşem bir görünüme sahip olabilir. Profesyonel yemek çekimlerinizin tüketiciye en iyi şekilde sunulması konusunda sizlere destek verecek olan Kadıköy Fotoğraf Merkezi ile artık en doğal yemek görünümleri ortaya çıkaracak ve tüm tüketici grupları tarafından yemeklerinize duyulan haz artacaktır. Firmanızın beklentilerine uygun bir sunum çalışması gerçekleşerek yemeğin çekim açıları üzerinde dikkat ile durmakta ve en doğru açılarda yemek çekimleri gerçekleşmektedir. Prop ve yemek stilistleriyle en güzel kareleri yakalamaya çalışan yemek fotoğrafçısı, yemek çekimlerini hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte ve adeta zamanla yarışmaktadır. Yemeğin ilk zaman ki görünümünden yoksun kalmamak adına çekimlerini arka arkaya çekerek harika kareleri yakalamaya çalışmaktadır.

Yemek fotoğrafçısı neler yapar?

 

Firmalar için yemek fotoğrafları ayrı bir öneme sahiptir. Yemek fotoğrafçısı bunun farkında olarak yemek çekimleri aşamasında tüm ayrıntıyı atlamadan planlarını gerçekleştirir. Yemek çekimi için mekan seçimi, yemek fotoğrafçısı için gereken aksesuarlar, ışıklandırma, gerekli ekipmanlarla tüm ayrıntıları atlamayarak sorunsuz bir çekim hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Yemeğin görüntüsünü dengelemek ve yemeğe karşı duyulan ilgiyi arttırmak adına yemek fotoğrafı çekimlerinde en iyi pozları yakalamaya çalışmakta ve firmalara yemek tanıtımları konusunda da gereken desteğini fazlasıyla vermektedir. Yemek çekimleri konusunda en önemli detay ışıklandırmadır. Yemek fotoğraf çekimleri için doğal ışık uygundur. Arka, yan ve arka yandan gelen tüm ışıklandırmalar yemek çekimleri sırasında uygulanarak yemek fotoğraf çekimi için en doğru yansıma bulunmaya çalışılmaktadır.

Yemek fotoğrafçısı olarak gıda sektörüne Kadıköy Fotoğraf Merkezi olarak hizmet vermekteyiz. Yemeklerinize daha fazla ilgi duyulmasını sağlamak adına doğru açı, doğru mekân ve doğru zaman konusunda firmanızın itibarını kuvvetlendirecek hizmetleri sizler için sunmaktayız.