Düğün Fotoğrafçınızı Nasıl Seçersiniz?

Düğün Fotoğrafçınızı Nasıl Seçersiniz?

Havaların ısınmasıyla birlikte düğün organizasyonlarında da büyü bir artış yaşanmaya başlandı. Bu yıl ramazan ayının Haziran’a denk gelmesi Nisan ve Mayıs aylarındaki düğün organizasyonlarında büyük artışa sebep oldu. Hal böyle olunca da düğün fotoğrafçılarına büyük iş düşmeye başladı.
Düğün sektörünün zincirinin en önemli halkası olan Düğün Fotoğrafçısı her çiftin başrolünü oynayacağı filmi hakkıyla çekmek zorunda. Evlenecek çiftlerin en zorlandığı konulardan biri ise düğün fotoğrafçısı seçimi. Çünkü gelinlikten masadaki şamdanlara kadar her şeyin ölümsüzlük hakkını elde etmesi düğün fotoğrafçısına bağlı. İstanbul için düğün fotoğrafçısı cenneti diyebiliriz.
Bu durumda evlenecek çiftlerimizin seçim yapmasını zorlaştırıyor. Kimi çiftimiz standartlarını yüksek tutarken kimisi sadece ücret ile ilgileniyor. Herkes bütçesine ve isteklerine uygun fotoğrafçıyı seçmeye çalışıyor.
Düğün fotoğrafçısı nasıl seçilir? Nelere dikkat edilir?
Düğün tarihi belli olan çiftin ilk yapması gereken hayalindeki fotoğrafları yakalayacak dış mekân fotoğrafçısını seçmek olmalı. Bunun için internet ortamında bir araştırma yapabileceği gibi yakın çevresini de kullanabilir. İllaki herkesin çevresinde daha önce düğün fotoğrafları çektirmiş birileri vardır. Onların referansları internet ortamından daha güvenilir olacaktır.
Düğün fotoğrafçılığı son yıllarda herkesin kolaylıkla yapabileceğini düşündüğü cazip bir meslek haline geldi. Bunun içinde evlenecek çiftlerin kafası karışıyor. Ayrıca kurumsal firmaların yanı sıra kaçak çalışan fotoğrafçılarda oldukça fazla. Çiftlerimize tavsiyemiz bu yönde güvenilir kurumsal firmaları tercih etmeleri. Ayrıca en önemli tavsiyelerimizden biri düğünle aynı gün çekim yaptırmamaları. Düğün telaşının içerisine birde fotoğraf telaşının eklenmemesi gerekiyor. Bu konuda çiftlerimizin fotoğrafçının tavsiyesini dinlemeleri ve yönlendirmelerine önem vermeliler.

Nerelerde dış mekân çekimi yapılır?

İstanbul ilinde dış mekân çekimi yapacak alternatifler çok fazla. Dış mekân seçimi için öncelikle tavsiyemiz bir liste yapmanız. Listeyi oluştururken ilk sıraya en uzak noktada olanları koyun. Sonra listenizi baştan sona elemeye başlayın  Çekim mekânını seçerken eviniz-kuaförünüz-düğünün olduğu yerlerin uzaklık ve yakınlıklarını iyi ölçün. Size en yakın işinizi aksatmayacak mekânı seçin.
Dış mekân çekimi önerileri
Dış mekân fotoğrafı çektirmek isteyen çiftlerimize bazı önerilerimiz var. Bunları İstanbul için Anadolu ve Avrupa yakası olarak ayırabiliriz. Anadolu Yakası’nda dış mekân fotoğrafı için Kuzguncuk gelin ve damatlarımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Fenerbahçe Parkı, Hidiv Kasrı, Beykoz Korusu, Haydarpaşa Garı, Göztepe 60 Yıl Parkı, Büyükçamlıca belli başlı mekânlardan bazıları.
Avrupa Yakası’nda ise Koç Müzesi, Yıldız ve Emirgan Koruları, Balat Sokakları, Bahçeşehir Gölet, Büyükçekmece Gölü, Soğukçeşme Sokağı, Sultanahmet Meydanı dış mekân çekimi için tercih edilen yerler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir