Ataşehir Düğün Fotoğrafçısı

Ataşehir Düğün Fotoğrafçısı

Profesyonel Ataşehir Düğün Fotoğrafçısı

İstanbul’un kozmopolit ilçelerinden Ataşehir’de düğün fotoğrafçılığı diğer bölgelere göre farklı. Ataşehir’de düğün fotoğraf çekimi yapabilmek için öncelikle ilçeyi iyi tanımak ve ihtiyaçları iyi belirlemek gerekir. Düğün albümleri, düğün paket içerikleri ve ataşehir düğün fotoğrafçısı fiyat politikası çok önemlidir. Sosyo-ekonomik düzeyi mahalleler arasında farklılık gösteren Ataşehir’de  Ferhatpaşa, Yeniçamlıca, Kayışdağı, Yenisahra, Mevlana, Mimar Sinan mahallelerindeki düğün hazırlıkları ve düğün paketleri daha ekonomik yapı içerinde iken; Küçükbakkalköy, Örnek, Esatpaşa mahalleleri daha orta düğün paketleri tercih ediyor. Ataşehir’in ekonomik düzeyi Batıataşehir diye tabir edilen Barbaros ve Atatürk mahallelerinde ise daha lüks düğün paketleri evlenecek çiflerimizin tercihleri arasında yer alıyor.

Ataşehir’de Düğün Fotoğrafı Nerelerde Çekilir?

Ataşehir bölgesinde evlenecek çiftlerden dış mekan fotoğraf çekimini tercih edenlere birçoklarının Ataşehir Botanik Park olarak bildiği Nezahat Gökyiğit Botanik bahçesini öneriyoruz. Birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş adalar şeklinde olan Ataşehir Botanik Bahçe Türkiye’nin bitki örtüsünden de örnekler taşıyor. Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı yılın hemen her mevsimi düğün fotoğrafçılarının yüzünü güldürüyor. Doğa ve çiçekler arasında bir konsept düşünen evlenecek çiftlerimize ısrarla öneriyoruz.

Ataşehir Düğün Fotoğraf Çekiminde Nerelere Dikkat Edilmeli?

Ataşehir Düğün Fotoğrafçısı ile düğün dış çekimi için anlaşan çiftlerimize öncelikle yanlarında kendilerine yardımcı olacak bir ya da iki tanıdıkla gelmelerini tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni çiftlerin o gün çok stresli olmalarından dolayı yaşanacak bazı aksaklıkların önüne geçmek. Gelin ve damatın unuttuklarını, atladıklarını bu arkadaşların telafi etmesi gerekiyor. Gelin çiçeği en önemli aksesuarlardan biri ve dış mekan çekimlerinin olmazsa olmazı. Ancak bazen gelinlerimiz telaştan gelin çiçeklerini unutabiliyorlar. Bu durumda gelin çiçeğini unutmamak ve çekim mekânına getirmek çiftlerimizin yanındaki yardımcıların görevi olmak zorunda. Yardımcıların görevi sadece bununla da kalmıyor. Geline sürülen  pudra ve rujunda mutlaka çekime getirilmesi gerekiyor. Dış mekan çekimlerinin ortalama 2 saat sürdüğü düşünülürse gelinin makyajının ara ara tazelenmesinde fayda var ve düğün hikayesi çekiminde dikkat edilmesi bir diğer konuda sahne seçimleri. Bu da profesyonel ataşehir düğün fotoğrafçısının içindeki sanatçılığa bağlı. Profesyonel düğün fotoğrafçılarının her çift için farklı sahneler tasarlaması gerekiyor.

Ataşehir Düğün Fotoğrafçısı Seçimi Nasıl Yapılır?

Sonunda hayalleriniz gerçek oluyor. En sevdiğiniz kişi ile tüm hayatınızı birleştirmeye karar verdiniz. Sözdü, nişandı derken sonunda düğün gününüzü belirlediniz. İlk yapmanız gerek önce nikah günü almak ardından, fotoğrafçının yolunu tutmak. Niye mi? Çünkü düğün hikayenizin bir masala dönüşmesi için dış mekân fotoğrafçısının sizin için tavsiyeleri olacaktır. Gelinliğinizden, saçınızın şekline kadar fotoğrafçınızın fikrini alırsanız, düğün albümleriniz birer fotoromana döneşebilir. Ataşehir düğün fotoğrafçısı olan Kadıköy Fotoğraf Merkezi olarak evlenecek çiftlerimize gelinlik ve kuaför çözüm ortaklarımızla yardımcı olarak, onların üzerlerindeki yükü bir nebze olsun hafifletmeye çalışıyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir